Jászok földje
Korunk ránk rója a felelősségét múltunk felismerésének és továbbadásának, Öreg Isten akarata szerint!
A Magyar földnek nagyon sok érdekes területe van és bármerre is járjon az ember, a régmúlt nyomaiba botlik. Nincs ez másképpen a Jászság rónaságaival sem. Bár sok emlék elveszett a láp és árterület lecsapolása után, az eredeti táj és településhelyek változásai, eltűnése miatt, mégis, gyakran felfedezhető kunhalmok láthatók gyakorta, úton-útfélen. Az elmúlt száz esztendő leforgása alatt, sok kutató látott neki e helyek feltárásának és felettébb eredményes munkát végezve, megtöltötték több múzeum bemutatótermét. A családi programunk egyik pontja a Jászmúzeum meglátogatása volt Jászberényben. Ez az ősrégi mezőségi város nem csak gyönyörű, de szívetmelengetően barátságos és ami nem mellékes, nagyon értékes gasztronómiával rendelkezik. A Zagyva, a környék legjelentősebb folyója, és a fennmaradt csatornáknak, se szeri-se száma.
A múzeum anyaga oly régmúltról tanúskodik, ami túlmutat az ismert történelmen, melyet szánalmas találgatásokra alapozó hivatalos elméletek sokaságának zagyva összevisszasága. Nincs hiány itt sem a Kárpát-medencét benépesítő idegenekről szóló, őshonosnak kikiáltó lózungokból, vagy a szláv nyelvből átvett kifejezések nyelvi elméleteiből, de a hazánkból kimenekülő Atilla népét avarokra cserélő nyakatekert, buta magyarázgatásokból sem. Ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk, csodálatos múlt tárulhat a szemünk elé, a termeken végigsétálva. A kőkorból, a bronzkorból, a vaskorból származó leletek mutatnak a Magyar föld színes arculatára és könnyen következtethetünk a tényre, miszerint, mindig is lakott volt ez a föld. Nem is más által! Erre utal ez a csodaszarvas ábrázolás is, ami csakis Szkíta ősenk után maradhatott errefelé.
Az itt élő népek származása sem lehet kérdéses, ha ruházatukat vizsgáljuk. Nemigen lehet nyugatról érkező őshonos lakosságra gyanakodni!
A csakis Szittya népekre jellemző nyereg szerkezete is alátámasztja, nem germán, pláne nem szláv eredetét.
Használati tárgyaik kiforrott tecnikai megoldásai sem nomád, vagy primitív eredetre utalnak.
Talán régmúltunk egyik legdicsőbb emléke, amikor Lehel (Lél) és Vérbulcsú vezéreink hőstette megalapozta tekintélyünket ellenségeink szemében. A Német-Római császár fején kettéhasadt kürt ma is látható ezen a helyen. Aki arra jár, nem teheti, hogy nem tekinti meg! Nagyon érdekes, hogy a rajta szereplő ábrák legtöbbje Sumer ábrázolási mintákat mutat. Azt hiszem, ez a tény nem teszi lehetővé ősiségünk eltagadását!
Korunk ránk rója a felelősségét múltunk felismerésének és továbbadásának, Öreg Isten akarata szerint!