2017. április 26., szerda

Gyógyító kezek


Szeretnék pár szót szólni a kézrátételes gyógyításról, avagy az energiagyógyászatról.
A legtöbb irányzat, amely így hoz enyhülést vagy gyógyulást a gyógyulni vágyónak a Teremtő univerzális energiával dolgozik, vagyis azzal az életerővel, amely mindent áthat. Ezt az univerzális energiát a jó gyógyító képes lehívni, és a gyógyulni vágyónak átadni, úgy hogy az a számára enyhülést, gyógyulást hoz. Itt jegyezném meg, hogy a gyógyító "csak" egy csatorna, amelyen keresztül az égi energia le tud áramolni a páciensbe. Persze a gyógyítók általában hosszú tisztulási, tanulási folyamat árán lehetnek jó gyógyítókká. 

Mint sokan tudjátok már, minden betegség pszichoszomatikus, tehát valamilyen külső vagy belső nem tisztázott konfliktus miatt először a lelkünk lesz beteg. A magyar nyelv csodálatos képes nyelv, mi magyarok azt mondjuk: tüske maradt benne valami miatt, és bizony ezek a tüskék érzelmi blokká tudnak növekedni, amelyek meggátolhatják egyes területek energiaáramlását, ha ezek sokáig fennállnak, akkor az adott területen betegség alakulhat ki. A gyógyító az átadott energia által hidat alkot a test és a tudat kommunikációjában, ezáltal mentális, érzelmi és testi szinten egyaránt hat. Amelynek következménye, hogy a korábbiakban említett érzelmi blokkok oldódnak, és a tudatunk által produkált betegségek gyógyulásnak indulnak. Az energia gyógyászat legpozitívabb tulajdonságai közé tartozik, hogy
  • támogatja az életfolyamatokat
  • minden orvosi terápia mellett alkalmazható, azokkal együttműködik
  • Igazodik a páciens egyéni igényeihez
  • támogatja a személyiség fejlődését
  • támogatja az egészség megőrzését
  • enyhíti a fájdalmat
  • segít a harag, méreg, félelem, aggodalom, rossz hangulat legyőzésében
  • Megkönnyíti a nehéz fizikai vagy pszichikai helyzetek legyőzését.


2017. április 15., szombat

Rejtett igazságok


Nagypéntek alkalmából, egy hasznos és egészséges programot akartunk szervezni a családnak. Néhány napja, tanakodtunk, hogy mi lenne a legalkalmasabb program egy ilyen ünnephez. Úgy döntöttünk, egy olyan helyszínt választunk, ami a ma ünnepelt keresztény és az ősi Napkeresztény hit szerint is szakrális központként volt ismert. Esztergomra esett a választásunk. A Duna, azaz ősi nevén Ister partján, büszkén álló, bár régi fényéből sokat veszített várrom őrzi nyomait annak a kultikus helynek, ami népünk múltjának, mindig is meghatározó alapját adta. Azokban a rég elfeledett időkben, amikor még a Judeokereszténység még nemcsak hogy nem szökkent szárba, de alapjai sem léteztek, ezen a dombon egykor, szakrális vezetőink, a Táltosok, rendszeresen megfordultak és időnként a környező falvak népeit is magukkal híva, ma úgy neveznénk, egészségmegőrző programot hajtottak végre. Ennek az általában Boldog asszony napjára eső ünnepnek, az elpusztíthatatlan népi emlékezet végett, a katolikus egyház, erre a gyakorlatra hozta létre a búcsújárás liturgiáját, rátelepedve a korábbi, szakrális eseményre. Emellett, lelki fejlődésük érdekében a Táltosok, szertartásokat, régi nevén szert gyakoroltak. Korábbi cikkünkben már itt említett, a föld energetikai központjai által támogatott erők segítségével, révülés útján fejleszthették tudásukat. A bazilika helyén, korábban, csak monolitokkal határolt, a Stonehenge-hez hasonló kőkör jelölte a energetikai pontot, ahol elérhetők a megfelelő erők a szertartásokhoz. Ez ritka hely, mivel általában, akár többszáz métert vándorolhat napról napra ez a pont, vagy van ahol a bolygóállások miatt csak időszakosan működik , de ez itt állandó. A kereszténység előretörésével, igyekeztek ezeket a helyeket használni az új vallás kiépítése érdekében, mert az emberek ezeket alapvetően használták, nem kellett rávenni, külön őket látogatásukra. Ilyen módon épült a várhegyre a bazilika is. Abban az időben, meg is jelölték az erő forrásának központját is. Ez könnyen ellenőrizhető. Az épület közepén, a kupola alatt, pontosan körülhatárolt helyen, aki érzékenyebb ezen energiák áramlására (a nők általában első alkalommal is képesek erre) furcsa bizsergést érezhet a tarkójában, újaiban, vagy lábújaiban. 15-20 perc itt tartózkodás, felér egy komolyabb vellness hétvégével.

A Nappal és a csillagokkal. Napkereszténység sokezer éves szimbólumaival

Sok apró jel is mutat az ősi szimbólumok használatára, még így, ezredévek múltán is. Érdemes nyitott szemmel lépni e falak közé!

 Egyenlő szárú kereszt, ősi jelkép

A Napkorong. Napkereszténység alap jelképe

A Magyarság éppen azzal, a büszkeségre leginkább okot adó emlékeivel nincs tisztában, amitől hazaszeretete és nemzeti öntudata újra oda rangsorolná, ahol méltó helye lenne. Iskoláinkban, ha arra tanítanák gyermekeinket, hogy a világ szentjeinek, legalább 80%-a a Turul-Nemzetségből származik, talán egészségesebb szellemiségű ifjúságot építhetnénk, megalapozva Nemzetünk jövőjét.






Kérlek benneteket, látogassatok el ti is néha ide és gondoljatok azokra az őseitekre, akik nélkül ma, nem lehetnénk itt és azok akik vagyunk!

Öreg Isten akarata szerint!

2017. április 7., péntek

Ostor - Korbács


Bár sokan nem tudják, mi a különbség a két eszköz között, érdemes néhány gondolatot szánni rá, annál is inkább, mert némi, fontos történelmi vonatkozása van. Lássuk hát!
Mi is a korbács? Ember, vagy állat bántalmazására készített, egy, vagy akár hét ágú, esetleg fémlapocskákban végződő, rövid nyelű, bőrszíjakból álló eszköz, aminél, minél nagyobb fájdalom elérése a cél.
És mi az ostor? Egy  fanyelű, bőrszíjjal, raffiában végződő, a figyelem felkeltésére alkalmas, nagyot csattanó  eszköz. Az állat, ritka esetben az ember, eltévelyedése esetén, lehet vele irányítani a helyes irányba a figyelmet. NEM ÜTIK MEG VELE A CÉLSZEMÉLYT, CSAK HELYES IRÁNYBA TERELIK VELE!

Úgy gondolom, Atilla, minden Magyarok és Hunok királya, nem véletlenül viselte az Isten ostora nevet. Nehéz időkben érkezett, nagyon nagy feladattal.

Öreg Isten akarata szerint!